پنل دوش چیست؟ چگونه بهترین پنل دوش را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

مهم ترین فاکتوری که در زمان طراحی حمام خود به آن می پردازید، چیست؟ در ابتدا چه چیزی نظر شما را جلب می کند؟ بنا به تجربه با گذر از جزئیات مانند طراحی شیر آب و سر دوش، پنل دوش حمام مهم ترین گزینه است. در این مقاله به طور خلاصه توضیح می دهیم که پنل دوش چیست، انواع مختلف آن و چگونگی یافتن بهترین پنل دوش برای حمام شما کدام است.

پنل دوش چیست

اگر می خواهید به خانه خود تغییر شکل دهید بهتر است با حمام شروع کنید. هنگامی که فضای کوچکتری مانند دستشویی دوباره طراحی شد، به شما اطمینان می دهد که همان کار را با کل خانه انجام دهید. منابع زیادی برای ایده های نوسازی حمام وجود دارد. حتی اگر گوشیتان را در دست بگیرید، اینستاگرام پر از ایده های نوسازی حمام است.

پنل دوش چیست؟

پنل دوش یا پنل دیواری حمام نسل جدید دوش های قدیمی است که امکانات بیشتری دارند. این پنل های دیواری حمام با توجه به گستردگی رنگ، بافت و طرح آن در سال های اخیر مد شده است. تقریباً تمام پنل های دیواری دوش اکنون از ویژگی های ضدآب برخوردار هستند که باعث می شود کاشی های سرامیکی را که به دلیل اتصالات دوغاب بسیار سخت است، حفظ کنید.

پنل دوش مدرن به دیوارهای اطراف یا کل حمام شما ظاهر پیچیده و زیبایی می دهند. آنها به طور فزاینده ای در حال جذب ایده های نوسازی حمام هستند که توسط طراحان و معماران ایده پردازی شده است. این پنل های دوش همچنین می توانند روی کاشی های موجود نصب شوند. آنها دارای رنگهای متفاوت و زیبا ، الگوهای جسورانه و براق هستند که به زیبایی و سلیقه حمام شما می پردازند. ماندگاری پانل دیواری حمام تا چندین سال طول می کشد. تنوع در رنگ و سهولت نصب آن، حمامتان را به یک نقطه شروع عالی برای بازسازی تبدیل کرده است.

پنل دوش نمادی از تجمل است

روش ساده دیگر برای دادن جلوه ای لوکس به حمام فعلی خود سرمایه گذاری در یک صفحه دوش است. پنل دوش یک سیستم واحد با عملکردهای دوش متعدد است که به شما تجربه داشتن حمام لوکس و آرامش بخش را می دهد. نصب یک تابلو دوش می تواند حمام شما را به یک بهشت ​​مجلل تبدیل کند.

پنل دوش

پنل های دوش در حالت ایده آل یک پا یا دو پا هستند و دارای عملکردهای مختلفی مانند سر دوش، دوش های دستی و سمپاش های بدن هستند که در زاویه ها و مکان های مختلفی روی پنل دوش ثابت شده اند و آب را با حرکتی تقریباً شبیه به جت آب شلیک می کنند و شما را به اوج آرامش در هنگام دوش گرفتن می رسانند. دما و فشار این جت های آب را می توان با سیستم کنترل هوشمند پنل دوش تنظیم کرد.

در ابتدا پنل های دوش فقط توسط طبقه بسیار خوب خریداری می شدند و یا می توانستید آنها را در هتل های ستاره ای مشاهده کنید. اما تقاضا برای پنل های دوش به دلیل ظاهر شیک و طراحی های آن در بین عموم نیز افزایش یافته است.

چگونه بهترین پنل دوش را برای حمام خود انتخاب کنیم؟

پنل های دوش در اندازه ها و مواد و رنگ مختلفی ارائه می شوند. در ابتدا این محصولات فقط در آلومینیوم و استیل تولید می شدند. تقاضا برای گزینه های ارزان تر، راه را برای تولید پنل های دوش در انواع مختلف مواد مانند چوب و شیشه باز کرد. پنل دوش می تواند امکانت متفاوتی از قبیل وان پرکن، ماساژور و …. داشته باشد. در زیر مواردی را که باید هنگام خرید پنل دوش در نظر بگیرید لیست کرده ایم.

اندازه

پنل های دوش در طول های مختلف، عرض و ضخامت متفاوت موجود هستند. یک دوش متناسب با اندازه حمام خود انتخاب کنید. فاصله سقف و کف خود را اندازه بگیرید و به دنبال پنل های دوش متناسب با اندازه خود باشید.

طرح

طرحی را انتخاب کنید که با دکوراسیون حمام موجود شما مطابقت داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که پنل دوش از نظر زیبایی در حمام شما خوشایند خواهد بود. اگر حمام شما ظاهری مینیمالیستی دارد، یک صفحه دوش مدرن از استیل ضد زنگ براق و ساده تهیه کنید. یا اگر حمامی به سبک سنتی تر دارید ، به سراغ دوش ترکیبی با چوب بروید. پنل دوش ها به دو صورت توکار و رو کار نصب می شوند.

امکانات

پنل های دوش معمولا با ویژگی های چشمگیر ارایه می شوند. به سراغ مدل های پیشرفته بلوتوث دار، جت ماساژور و غیره بروید و مواردی را که برای شما ضروری هستند انتخاب کنید. پنل دوش با ویژگی های کنترل دما و فشار بسیار توصیه می شود. علاوه بر این بسیاری از ویژگی های دیگر مانند سر دوش متفاوت، دوش دستی، دوش آبشاری، دوش سقفی، چراغ های LED ، سنسور (برای صرفه جویی در مصرف آب در هنگام استفاده مانند شامپو زدن) ، سیستم موسیقی داخلی و غیره در انواع پنل دوش می توان پیدا کرد.